Zimné zážitkyZimné zážitky1

Nenechajte si ujsť vo februári a v marci

Akcie, ktoré sa oplatí zapísať si do diára

Pripravili sme pre vás prehľad najzaujímavejších zimných akcií, ktoré sa budú konať na Morave v nasledujúcom období.

Na korčuliach po zámockom parku v Ledniciach

Pokiaľ mrzne

Lednický zámok a jeho krásny priľahlý park môžete spoznávať aj trochu inak. Boli ste tam už niekedy v zime? V čase, keď sa zima postará o zamrznutie hladín rybníkov aj slepých ramien rieky Dyje, majú všetci návštevníci postarané o novú zábavku. Stačí zobrať korčule a uvidíte aj miesta, ktoré sú bežne nedostupné. Môžete sa tak pokochať nielen krásou pamiatok, ale aj prírody. Romantickou cestičkou po prírodnom ľade sa môžete došmýkať až k minaretu. V prípade, že rieka nezamrzne, prebiehajú počas víkendov plavby s vôňou vareného vína. Okrem toho si môžete pozrieť aj zámocký skleník, ktorý je otvorený celoročne.

 

Závěj – Zimná zážitková akcia Veľkého vozu

14. - 23. 2. 2014

Pre všetkých odvážlivcov je ako stvorený Závěj – 10-denná zážitková akcia pod Kralickým Sněžníkem a v Rychlebských horách. Kým vonku bude fúkať silný vietor a všade bude bielo, účastníci tejto akcie budú spať na odľahlom mieste na chate v českých horách. Okrem toho na nich čakajú tri dni na snežniciach a spanie v stane. Takže prekonávanie únavy a zimy budú pomerne veľkou témou. Okrem drsnej zimnej prírody sú v pláne rôzne hry, súťaže, diskusie, zábava aj odpočinok. Všetci lovci nových zážitkov sú vítaní! Viac sa dozviete tu

 

Netradičné zimné prehliadky Sloupsko-šošůvskej jaskyne

Do 1. 3. 2014

Vedeli ste, že aj keď je vonku pod nulou, v jaskyni sa drží príjemná teplota okolo 8 °C? Sloupsko-šošůvská jaskyňa je už po druhýkrát otvorená aj počas zimy. Počas prehliadky vás vyzbroja baterkou, ktorou si budete svietiť na celú tú jaskynnú nádheru. Pre odvážnejších je určená adrenalínová zážitková trasa „Po stopách Nagela“, počas ktorej si môžete vyskúšať život jaskyniara. Na prehliadku sa treba objednať vopred.

 

Severská filmová zima v Brne

26. 2. - 1. 3. 2014

V Brne bude koncom februára pekne primŕzať. A to predovšetkým v brnenskom kultúrnom centre Vaňkovka, kde bude prebiehať festival severských filmov. Nebude chýbať krásna škandinávska príroda, poriadna dávka severského humoru, ani ľudské príbehy, zobrazené bez akýchkoľvek prikrášlení. Program festivalu nájdete tu.

 

Karlovská 50

15. 3. 2014

Malebné Veľké Karlovice sa stanú miestom pretekov v behu na lyžiach, ktoré sa konajú v rámci série SkiTour. Tá sa zameriava predovšetkým na neopakovateľnú atmosféru a jej cieľom je umožniť aj amatérskym bežkárom, aby si vyskúšali, aké je to zúčastniť sa na veľkých športových podujatiach. Pôjde pritom o jediné moravské preteky tejto série. Na 50-kilometrovej trati vyštartuje 300 pretekárov, polovičnú vzdialenosť si vyskúša 200. Pre víťazov sú nachystané nielen vecné ceny, ale aj možnosť získať absolútne víťazstvo všetkých pretekov – titul SkiTour Master. Takže ak patríte medzi milovníkov bežkárskeho športu, nemali by ste chýbať 15. marca na hranici Beskýd a Javorníkov.