Kováčska dielňa v SeliboveKováčska dielňa v Selibove1
Kováčska dielňa v SeliboveKováčska dielňa v Selibove2
Zámok RadíčZámok Radíč3

Výlety do rozprávky

Potešte svoje deti a vydajte sa na cestu do rozprávky

Zabaviť deti občas nie je sranda. Pripravili sme preto pre vás niekoľko tipov na nezabudnuteľné rozprávkové výlety, ktoré potešia celú rodinu.

Rozprávková kováčska dielňa v Selibove

V malebnej dedinke v Južných Čechách sa usídlili čerti, vodníci, víly z neďalekého rybníka, červená čiapočka, Janko a Marienka, zlá ježibaba a mnohé iné rozprávkové postavičky. V starobylej kováčskej dielni ich je dokopy takmer sedemdesiat. Deti sa však nemusia báť, všetky rozprávkové bytosti sú dobré. Teda aspoň v rozprávkach...

Radíč – zámok rytierov a princezien

V tomto zámku v Stredných Čechách sa nachádzajú unikátne komnaty, v ktorých sa môžu mladé dámy na chvíľu premeniť na princezné. Šaty sú inšpirované rokokom, k nim si môžu malé parádnice zladiť tiež korunku, klobúčik, vejár či parochňu. Chlapci sa nepochybne potešia zbrojnici plnej rytierskeho vybavenia, ktoré je tiež pripravené na vyskúšanie. Rodičia však môžu byť pokojní, je to nanajvýš bezpečné – meče, štíty či helmy z rôznych historických období síce vyzerajú reálne, ale v skutočnosti sú vyrobené z dreva a kartónu.

Plumlov - rozprávkové prehliadky zámku

Všetci malí aj veľkí návštevníci sa môžu aspoň na chvíľu ocitnúť v rozprávke. A nielen v jednej! Na zámku Plumlov sa prejdú zámockými komnatami, navštívia alchymistickú dielňu Rudolfa II aj Golema, nazrú k Šípkovej Ruženke a nebude chýbať ani vodník a čert z rozprávky „Princezna ze mlejna“. Stačí zavítať na tento príjemný zámok...

Jičín – mesto rozprávky

Všetci milovníci rozprávok si môžu poznačiť termín 10. až 14. septembra 2014, kedy v meste Jičín štartuje 24. ročník multikultúrneho festivalu, ktorý je určený nielen pre deti. Celý festival otvorí veľký rozprávkový sprievod. Pán starosta symbolicky odovzdá kľúč od mesta deťom, patrón Jiří Lábus otvorí festival a od tejto chvíle začnú v meste platiť rozprávkové zákony, ktoré budú vystavené na Valdickej bráne.  Rozprávkový týždeň prinesie tvorivé dielne, divadielka, jarmok, koncerty, vystúpenia známych osobností, ohňostroj a množstvo ďalších zážitkov.