1

V Bratislave privítame biskupa Lobkowicza

V Bratislave privítame biskupa Lobkowicza

Už v utorok 10. júna o 17:00 v Kafe Scherz sa zoznámime s ďalším českým šľachticom. Hosťom večera v rámci série diskusií „Príbehy českých šľachtických rodov“ bude biskup František Lobkowicz. Večerom bude sprevádzať Štefan Hríb.

Po úspešných diskusiách s manželmi Sternbergovcami a s pánom Františkom Kinským prichádza tretia debata – tentokrát s biskupom Františkom Lobkowiczom. Diskusia sa koná v rámci cyklu debát s českými šľachticmi, ktoré sú určené pre novinárov i širokú verejnosť  a organizuje ich agentúra CzechTourism v spolupráci s magazínom .týždeň.

Počas júnového stretnutia s pánom Františkom Lobkowiczom sa návštevníci dozvedia viac o histórii jeho rodu, ale i o tom, aký má vzťah k cirkevnej turistike. „V roku 1990 bol menovaný pápežom Jánom Pavlom II. za pražského biskupa. Keď o šesť rokov neskôr vznikla Ostravsko-opavská diecéza, bol menovaný biskupom tejto diecézy a túto funkciu zastáva dodnes. Starý otec nášho hosťa bol kancelárom cisára Františka Jozefa I. V ich rodine je tradícia podporovania umenia, založili obrovské a krásne zbierky výtvarného umenia, ktoré sú prístupné i dnešným návštevníkom. Okrem toho boli tiež mecenášom hudby a skladateľov, napríklad Ludviga van Beethovena,“ predstavuje hosťa večera Nora Gill, riaditeľka CzechTourism Bratislava.

Všetkých vás srdečne pozývame!

V prípade záujmu si prosím nezabudnite zaistiť svoje miesto na rezervacie@scherz.sk