Festival České hradyFestival České hrady1
Festival Pražské folklorní dnyFestival Pražské folklorní dny2
Hip Hop KempHip Hop Kemp3

Top festivaly tohto roku

Poradíme vám, kde zažiť najlepšie hudobné festivaly

Rock, pop, jazz, folklór alebo hip hop? Leto v Česku ponúka festivaly všetkých žánrov, stačí si vybrať...

České hrady – 11. júla – 30. augusta

Významné české historické pamiatky budú počas leta ožívať hudbou. Prvým hradom v poradí bude Točník, kde si môžu návštevníci vychutnať netradičnú hradnú atmosféru. Obľúbený festival České hrady zavíta aj na hrady Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bezděz a Bouzov.

Colours of Ostrava – 17. – 20. júla

Jeden z najväčších multižánrových festivalov nájdete v Ostrave, kde sa okrem hudby môžete tešiť aj na rôzne divadlá, filmy, workshopy či diskusie. Festival sa koná v úchvatnom prostredí Dolních Vítkovíc – v novo otvorenom industriálnom areáli bývalých železiarní. Na festivale sa predstavia hviezdy ako John Newman, Robert Plant, ZAZ, MGMT, The National, Bastille, ale aj slovenskí interpreti Jana Kirschner, Horkýže Slíže či Polemic.

Pražské folklorní dny – 24. – 27. júla

Koniec júla bude v Prahe už tradične patriť folklóru. Na troch námestiach sa predstaví viac ako 50 tanečných a speváckych súborov z celého sveta. Vyvrcholením štvordňových slávností bude sprievod všetkých účinkujúcich cez centrum Prahy.

Benátská noc – 25. – 27. júla

Vo Vestci pri Liberci sa môžete tešiť na obľúbený festival Benátská noc, ktorý obsahuje kokteil plný zaujímavých hudobných interpretov. Tento rok prídu na festival napríklad Palo Habera&Team, Tublatanka, Tomáš Klus, Chinaski, Čechomor, Mňága a Žďorp či Vypsaná fixa.

Sázavafest – 31. júla – 2. augusta

Multikultúrny festival, v ktorom hrá dominantnú úlohu predovšetkým všakovaká hudba. Na návštevníkov čaká relax v podobe viacerých hudobných žánrov – rock, pop, world music, reggae, ska, jazz, blues, dance, hip hop. Okrem toho nebude chýbať ani film, divadlo, autorské čítanie, výstavy fotografií či sôch. 14. ročník Sázavafestu sa koná v zámockom lesoparku mestečka Světlá nad Sázavou.

Trutnoff Open Air Festival – 14. – 17. augusta

Legendárna hudobná prehliadka, ktorá si vyslúžila prezývku Český Woodstock, sa tento rok premenovala na Trutnoff Open Air Festival. Medzi hlavnými hviezdami festivalu sa predstaví spevák a divadelník Jiří Suchý s hosťom Evou Pilarovou, ďalej príde charizmatická punkerka Patti Smith s kapelou, balkánska dychovka Boban & Marko Markovič Orchestra, temperamentní Crystal Fighters či etno-elektronická N.O.H.A. Festival sa koná v trutnovskom areáli Na Bojišti.

Hip Hop Kemp – 21. – 23. augusta

Vedeli ste, že jeden z najväčších hiphopových festivalov v Európe nájdete v Hradci Králové? Trinásty ročník Hip Hop Kemp opäť prinesie množstvo hudobníkov, tanečníkov či dokonca športovcov z celého sveta. Hlavnou hviezdou tohto ročníka bude CeeLo Green.

Eurotrialog Mikulov – 22. – 23. augusta

Táto akcia má podtitul „Festival nepopulárnej hudby“, takže na pop či stredný prúd môžete rovno zabudnúť. Na festivale Eurotrialog Mikulov si môžu návštevníci vychutnať hudbu, ktorú inde nehrajú. A ako bonus v krásnom prostredí Mikulova. Festival spestria aj sprievodné akcie, ktoré sa budú konať na zaujímavých miestach tohto malebného vinárskeho mesta.