Ilustračné foto: Richard Klíčník1

Rozprávkové Česko na Zázračnom Oriešku

Príďte sa i vy inšpirovať rozprávkovým Českom

Od 20. do 22. mája ožijú Piešťany rozprávkovými rozhlasovými hrami na festivale Zázračný Oriešok Kniha v rozhlase – Rozhlas v knihe. A keďže deti chcú o rozprávkových krajinách nielen počúvať, ale aj nejakú navštíviť, v rámci tohto podujatia sa predstaví aj CzechTourism Slovensko spolu s regiónmi Písecko a Východná Morava.

Česká centrála cestovného ruchu ČR – agentúra CzechTourism propaguje vo svete Česko ako excelentnú turistickú destináciu. Susedná krajina je pre Slovákov ako stvorená na rodinné výlety, preto CzechTourism Slovensko nebude chýbať ani na festivale Zázračný Oriešok v Piešťanoch, kde sa bude od 20. do 22. mája konať festival rozprávkových rozhlasových hier.

Rodičia s deťmi sa tak budú môcť zastaviť v OC Aupark Piešťany v jednom z troch stánkov – v stánku agentúry CzechTourism, regiónov Písecko a Východná Morava. Všetci záujemcovia dostanú množstvo tipov a rád, kam sa vybrať so svojimi deťúrencami na zaujímavé výlety i akcie, ktoré budú baviť nielen tých najmenších, ale aj ich rodičov. Dozvedia sa napríklad, kde nájdu európsky unikát – zoologickú záhradu s trochu netradičnými obyvateľmi – zvieratkami z kovového šrotu, ale aj kde sa nachádzajú tie pravé rozprávkové destinácie, ako napríklad kováčska dielňa v Selibově, v ktorej sa usídlilo množstvo rozprávkových postavičiek.

Okrem toho si návštevníci tohto obchodného centra budú môcť pozrieť aj fotografickú  výstavu, ktorá prinesie pohľad na 12 českých miest zapísaných na Zoznam pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Návštevníci sa vďaka tomu budú môcť preniesť na chvíľu do historického centra Prahy, do Telča, Českého Krumlova, Třebíča, Olomouca či Lednicko-Valtického areálu.