1
2

CzechTourism na výstave Region Tour Expo

CzechTourism odborným garantom na Region Tour Expo

Počas výstavy Region Tour Expo, ktorá sa konala na trenčianskom výstavisku, mali možnosť návštevníci spoznať krásy Česka na vlastnej koži. Odborným garantom podujatia bola Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism.

Výstavu Region Tour Expo v Trenčíne navštívilo v tomto roku celkovo vyše 6000 návštevníkov a 73 vystavovateľov. Cieľom výstavy bolo ukázať ľuďom nielen krásy Slovenska, ale i priľahlých krajín. Najsilnejšie zastúpenie zo zahraničia mala Česká republika a Maďarsko, zo vzdialenejších destinácií sa predstavila Dominikánska republika. Odborným garantom podujatia bola Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism. Nad výstavou prebrala záštitu veľvyslankyňa Českej republiky na Slovensku Livia Klausová, ktorá sa spolu s generálnym riaditeľom CzechTourism Rostislavom Vondruškom osobne zúčastnila na otvorení celej výstavy.

V rámci expozície CzechTourism Slovensko sa ako spoluvystavovatelia prezentovali zástupcovia cestovného ruchu Moravskoslezského kraja, Ústeckého kraja, Južných Čiech – Šumavy a spoločnosti Royal Spa – Luhačovice. Návštevníci mohli nielen objavovať nezabudnuteľné miesta v Čechách a na Morave, ale mali jedinečnú príležitosť zažiť ich na vlastnej koži.

Národné vinárske centrum Valtice poskytlo ochutnávku, vďaka čomu si mohli milovníci lahodného moku vychutnať špičkové moravské vína. O netradičný zážitok sa postarali aj sklári z AJETO Czech Glass Craft, ktorí predviedli počas dvoch dní v rámci Jarmoku remesiel ukážky fúkania skla. Návštevníci mohli obdivovať, ako sa pod ich šikovnými rukami, alebo lepšie povedaní ústami, mení beztvará hmota na nádherné umelecké skvosty – od mištičiek až po rozličné sklenené zvieratká. A nielen to, kto si trúfol, mohol si fúkanie skla sám vyskúšať.

V rámci sprievodného programu bola nainštalovaná fotografická výstava UNESCO pamiatky Českej republiky, ktorú zapožičalo naše bratislavské zastúpenie.

Ďakujeme všetkým spoluvystavovateľom a návštevníkom. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!