Aquapalace PrahaAquapalace Praha1
Jazero KonětopyJazero Konětopy2
HřímeždiceHřímeždice3
Biotop RadotínBiotop Radotín4
Centrum Babylon v LiberciCentrum Babylon v Liberci5

10 tipov na nezabudnuteľné kúpanie

Doprajte si príjemné osvieženie v podobe letného kúpania

Pokojné kúpanie s nádhernou scenériou prírody, nevšedné bio bazény s prírodným systémom filtrácie vody alebo nekonečná zábava na všakovakých šmykľavkách v aquaparkoch? V Česku nájdete všetko.

Uprostred prírody

1. Jazero Konětopy s priezračnou vodou

Ide o pieskovňu neďaleko obce Konětopy, ktorá sa nachádza v Stredných Čechách. Táto nedávno znovu sprístupnená pieskovňa je ako stvorená na kúpanie a potápanie. Nájdete tam trávnatú i malú pieskovú pláž. Zaujímavosťou je výskyt sladkovodných medúz.

2. Lom Hřímeždice – raj pre milovníkov skokov z výšky

Kedysi bol tento lom v Stredných Čechách využívaný armádnymi potápačmi, dnes je z neho obľúbené rekreačné miesto. Odvážlivci si tam môžu vyskúšať skok do vody až z desaťmetrovej výšky. Skaly okolo lomu majú čísla od 1 do 10 podľa výškových metrov a zároveň označujú bezpečné miesta na skoky do vody. Vďaka romantickej atmosfére bol lom Hřímeždice využívaný aj ako kulisa do filmov – napríklad Bobule 2, Cesta peklem či Výchova dívek v Čechách.

3. Horské kúpalisko Sluníčko v Ostravici

Čarovná atmosféra hôr čaká na návštevníkov najvyššie položeného kúpaliska v Česku, ktoré je umiestnené v Beskydách – na Severnej Morave. Kúpalisko Sluníčko ponúka plavecký bazén, dva tobogány, horolezeckú stenu, tenisový kurt s umelou trávou i basketbalové ihrisko. Pre deti je nachystaný menší bazén i detský kútik.

4. Písníky Mělice-Lohenice – priezračná voda na kúpanie i surfovanie

Toto prírodné kúpalisko nájdete necelých 10 kilometrov od Pardubíc. Pieskovňa Mělice-Lohenice vznikla zatopením lomu po ťažbe štrkopiesku a ponúka vynikajúce kúpanie v čistej a pomerne teplej vode. Kulisu prírodného kúpania dotvárajú borovicové lesy. Veľké vodné plochy potešia tiež majiteľov surfov a záujemcov o vodné lyžovanie. Navyše neďaleké mesto Přelouč poskytuje tenisové kurty, volejbalové i futbalové ihrisko.

Viac tipov na prírodné kúpaliská nájdete tu: www.kudyznudy.cz/Aktuality/10-tipu-kde-se-vykoupat-v-prirode.aspx


Kúpanie v štýle bio

5. Prírodný bio bazén Kovalovice so športovým vyžitím

Prvým verejným kúpacím bio bazénom v Čechách bol práve v obci Kovalovice na Južnej Morave. Toto kúpanie bez chémie s vyváženým prírodným systémom ponúka plaveckú časť i miesto pre deti s vodným hríbom. Do vody sa vchádza cez drevené móla a schodíky z kamenných dosiek. V areáli sa nachádza tiež ihrisko na plážový volejbal, minigolf a multifunkčné ihrisko, ktoré je možné využiť na tenis či basketbal.

6. Bio kúpalisko Radotín – prírodné kúpanie v hlavnom meste

Kúpanie bez pachuti chlóru si môžu užiť návštevníci na kúpalisku biotop Radotín v Prahe. Toto kúpalisko je čistené biologicky za pomoci rastlín a ekosystému vo filtračných lagúnach. Kúpanie je vďaka tomu vhodné pre malé deti i pre alergikov.

7. Dvor Honětice – bio kúpanie s príchuťou histórie

Tento rekreačný areál je umiestnený v pôvodnom historickom hospodárskom dvore. Okrem prírodného biotopu na kúpanie sa tu nachádza reštaurácia, penzión i kemp s chatkami. Všetkých kúpania chtivých poteší kúpalisko, čo je vlastne umelá nádrž, ktorá sa však veľmi ponáša na prírodnú. Čistá voda bez použitia akejkoľvek chémie je zabezpečená vďaka prírodnému systému filtrácie vody. Kúpalisko má okrem časti pre deti aj neplaveckú zónu.

Viac tipov na bio kúpaliská nájdete tu: www.kudyznudy.cz/Aktuality/15-tipu-na-koupani-v-termalni-vode-a-prirodnich-bi.aspx


V raji šmykľaviek i relaxu

8. Centrum Babylon – antické kúpele v Liberci

Milovníkov vody určite poteší rozsiahly aquapark Centrum Babylon, ktorý je postavený v štýle antických kúpeľov. Tento komplex ponúka tobogány, vodné jaskyne, whirpooly, soľné a bylinkové inhalácie, dokonca i akváriá s morskou faunou. K dispozícii je tiež adventure golf či unikátne zrkadlové bludisko.

9. Aqualand Moravia – najmodernejšie zábavné centrum v Česku

Len 30 minút od Brna sa rozprestiera krásna krajina Pálavských vrchov v Pasohlávkach. Presne tam nájdete najmodernejší aquapark s najväčším počtom zastrešených akcií v Česku. Nevšedné zážitky ponúka 20 tobogánov, 12 bazénov či 24 sáun a procedúr. Vzhľad interiéru bol inšpirovaný rímskymi kúpeľmi. Deti sa potešia množstvu atrakcií, dospelí sa môžu schladiť v kryozóne.

10. Aquapalace Praha – najväčší aquapark v strednej Európe

Horúce letné dni si môžete spríjemniť tiež v najväčšom aquaparku strednej Európy. Aquapalace Praha s toboganmi, space-bowl či divokou riekou si obľúbia všetci adrenalínoví nadšenci. Ideálny odpočinok tu nájdu aj ľudia, ktorí hľadajú relax, a to napríklad v časti wellness-spa.

Viac tipov na zaujímavé aquaparky nájdete tu: www.kudyznudy.cz/Aktuality/10-tipu-kam-do-aquaparku.aspx